Home Maqedoni
Mickovski: Mukoski nuk ka dhënë urdhër për dhunën në Kuvend!
Sekretari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski në një intervistë për TV24 ka deklaruar se kolegu i tij, Krsto Mukoski i ka thënë se nuk ka ndihmuar që të hapen dyert në ditën e përgjakshme në Kuvend e as nuk ka ndihmuar dhunuesit duke ju dhënë instruksione.

”Mukoski më ka thënë se nuk ka dhënë instruksione gjatë ditës së përgjakshme në Kuvend e as nuk ka qenë e pjesë e grupit dhunues” tha mes tjerash Mickovski.

Mickovski ka thënë se nuk do që t’i komentojë ”bombat” e opozitës së atëhershme pas mos përfunduar të gjithë proceset gjyqësore./albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Zaev tërbon bullgarët: Jam maqedonas, flas maqedonisht
Dy vite burg për Monika Risteskën
Mbërriti faza finale, së shpejti Maqedonia ndryshon emrin zyrtarisht
Aleanca dhe Lëvizja Besa me qëndrime unike për ndryshimet kushtetuese
Padi penale ndaj Ministrit Fazliu

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media