Home Maqedoni
Letra e Komandant Malishevës nga burgu: Edhe sa kohë do të vuajnë Shqiptarët?!
Muhamet Krasniqi, i njohur si Komandant Malisheva, i cili u arrestua në konfliktin e Kumanovës, nga burgu i Shkupit ka shkruar në Facebook në lidhje me gjendjen e tij dhe revoltën për vendimet nga Gjykata për Grupin e Kumanovës.

Shkrimi Komandant Malishevës në Facebook:

Miqë të nderuar mirëmbrëma të gjithve, pa dallim partije e feje . Tani po mbushim 31 muaj në paraburgim.

Brenda kesaj kohe kam parë gjithqka burra te fortë e të ligë kam parë ate që nuk e ka parë secili nga ju dhe kam nxjerr nji përfundim se njerëz me të qendrueshem që qëndrojn stoik në burgje si ne Shqiptarët ska!!! E them ngase kam parë maqedon Romë boshnjak serb e bullgar po qe te gjithë vetem vajtojn si femijë duke u përqyrr , prandaj them me bindje qe si populli ynë nuk ka! Jan vertet burra qe qendrojn pa u luhat .

Po edhe sa kohë do të vuajn Shqiptaret?!

Nëse sot gruevski iku nesër mundë te vij prap nji tjeter.

Megjithse kjo qeveri me Zaevin po ndryshon disa gjera për te miren e popullit vete se pari e pastaj edhe për tjeret , sepse po mos te mos merej me reforma ky shtet no exist .

Tani mbetet të shihet a do i qoj deri ne fund premtimet e dhena, nese jo.

Atehere veshtire që do mund te kete bashkjetes ktu ne kete shtet të brishtë. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

GOLI
e Mërkurë 6 Dhjetor 2017, Ora 17:26
SA ME SHPEJTE QE TE BEHET BASHKIMI ME MEMEN- AQ ME SHPEJTE VUAJTJET DO TE VAJTIN NE FERR.
Shkruani komentin tuaj!
 
Ceca flet për natën e parë të martesës me Arkanin (FOTO LAJM)
"Ju kosovarët jeni rracë derri, mirë jua bëri serbi", e tmerrshme ajo që i ka ndodhur këtij pushuesi në Durrës
Qeveria zbardh shifrat: Kaq para u harxhuan për festën e NATO-s
FIFA publikon 18 golat më të bukur të Botërorit, lë jashtë "shqiponjat" (VIDEO)
Azem Vllasi: Dikush më telefonoi nga Rusia pasi më plagosën

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media