Home Maqedoni
Gruevski sërish në gjykatë, kësaj radhe për "Dhunën në Qendër"
Seancë e re gjyqësore për lëndën e PSP-së "Dhuna në qendër" sot duhet të mbahet në Gjykatën penale.

Në seancat paraprake, fajin për ngjarjet para komunës Qendër në qershor të vitit 2013 pranuan i akuzuari i katërt Tomisllav Llazarov dhe i akuzuari i pestë, Jordan Ristevski.

Edhe sot, lideri i OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski do të duhet të ulet në bankën e të akuzuarve për lëndën "Dhuna në Qendër".

Ata akuzohen nga PSP-ja për nxitje të dhunës në protestat para komunës Qendër në qershor të vitit 2013. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
ASH vijon me zgjedhjet e brendshme, ja kush janë drejtuesit në Strugë
Ahmeti: Kemi pritur 150 vjet, presim edhe ca ditë
Policia e Shkupit jep detaje rreth të shtënave, kush u plagos nga incidenti
Aksident në rrugën Strugë-Qafë Thanë, ndërpritet qarkullimi
Rita Ora shfaqet e mahnitëse në Prishtinë, mesazhi i saj për shqiptarët (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media