Home Maqedoni
Rrëfehet Sami Luta: Shqiptarët gjithmonë përdoren për eksperiment (VIDEO)
I akuzuari për rastin "Monstra" Sami Luta, në një intervistë për "Studio e Hapur" ka treguar për vuajtjet dhe përjetimet gjatë katër viteve në burg.

Gjatë gjithë kësaj kohe ai shprehet se e kishte harruar veten, brengën e vetme e kishte familjen dhe reagimet, e ndjesit e tyre pasi atij i veshën akuzën "terrorist", por ai theksoi se mbështetja nga familja nuk i ka munguar në asnjë moment dhe kjo e ka bërë që ai të mos dorëzohet.

Pse ishte arrestuar pikërisht ai edhe shokët e tij, Samiu thotë se nuk e ka të qartë as sot e kësaj dite, por për një gjë është shumë i sigurt se shqiptarët gjithmonë përdoren për eksperiment. /albeu.com/


Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Çfarë pret Greqia pas dorëzimit të propozimit për emrin
Rusia paralajmëron Maqedoninë për pasoja nëse anëtarësohet në NATO dhe BE
Martesat në moshë të re, shqetësuese për shoqërinë maqedonase
Dhuna në Kuvend, deputet e VMRO-së presin lirimin
Gazetarja shqiptare merr çmimin për gazetari hulumtuese

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media