Home Maqedoni
Shtyhet seanca për rastin "Dhuna në Qendër"
Seanca e re gjyqësore për lëndën e PSP-së "Dhuna në Qendër" që sot duhej të mbahet në Gjykatën Penale është shtyrë. Data për mbajtjen e seancës së re do të caktohet plotësisht.

Në seancën e mëhershme Tomisllav Llazarov dhe Jordan Ristevski e pranuan fajin. Përveç Gruevskit, të akuzuar janë edhe ish-funksionari Mile Janakieski dhe deputetja e tanishme e VMRO-DPMNE-së, Daniella Rangellova.

Ata akuzohen nga PSP-ja për nxitje të dhunës në protestat para komunës Qendër në qershor të vitit 2013. Përgjimet janë lejuar që të përdoren si dëshmi për këtë lëndë. /albeu.com/


Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Qindra mijëra euro në vit për këshilltarët e Zaevit
Çështja e emrit të Maqedonisë, përfundon në tryezën e ministrave të Brukselit
Austria i kërkon BE-së çeljen e negociatave me Shqipërinë, Kurz: Të shmangim konfliktet në rajon
Arrestohet një shtetase shqiptare në Maqedoni
30% e bizneseve në Maqedoni udhëhiqen nga gratë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media