Home Maqedoni
Pavlopulos: Duam që Maqedonia dhe Shqipëria të integrohen në BE
Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos në konferencën e përbashkët me homologun turk, Erdogan foli edhe për Ballkanin.

Ai lëshoi një deklaratë të tërthortë si për Maqedoninë, ashtu edhe për Shqipërinë.

“Ne duam që Maqedonia dhe Shqipëria të integrohen në Bashkimin Evropian, por duhet të plotësojnë disa kushte dhe të respektojnë të drejtën ndërkombëtare. Në shumë raste flitet me një gjuhë irredentiste, në disa të tjetra nuk respektohen të drejtat e pronës dhe ato të njeriut”, u shpreh ai.

Pavlopulos tha se Greqia kërkon një zgjidhje përfundimtare dhe të pranueshme nga të dyja palët edhe për Qipron. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
ASH vijon me zgjedhjet e brendshme, ja kush janë drejtuesit në Strugë
Ahmeti: Kemi pritur 150 vjet, presim edhe ca ditë
Policia e Shkupit jep detaje rreth të shtënave, kush u plagos nga incidenti
Aksident në rrugën Strugë-Qafë Thanë, ndërpritet qarkullimi
Rita Ora shfaqet e mahnitëse në Prishtinë, mesazhi i saj për shqiptarët (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media