Home Maqedoni
Soros ndodhet për vizitë në Prishtinë, takohet me Hashim Thaçin (FOTO LAJM)
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar sot me djalin e milardierit të njohur amerikan George Soros.

Albeu.com mëson se Alex Soros i cili ndodhet për vizitë në Kosovë është takuar edhe me Presidentin e Kosovës, Thaçi dhe kanë biseduar për zhvillimet e Kosovës.

George Soros është i njohur për publikun vitet e fundit pas akuzave që Presidenti i SHBA, Donald Trump ia drejtoi gjatë fushatës zgjedhore pasi mbështeti Hilari Clinton në garën presidentciale.

Soros është një multi miliardier dhe shpesh herë dalin në publik informacione se është mbështetës i partive të majta në shumë shtete.

Po ashtu Soros është i njohur edhe në Shqipëri pasi kryeministri Edi Rama vazhdimisht është akuzuar nga kundërshtarët që mbështetet dhe ka miqësi të afërt nga milardieri Soros, e që nv fakt kjo nuk është fshehur nga Rama pasi shpesh herë kanë dalë në publik vizita me të.

Ndërkohë që Soros ka qenë edhe dy herë në Tiranë.

Vizitën e parë bëri në vitin 2005, ku Soros erdhi në Tiranë me një mision të veçantë: Nxitjen e qeverisë shqiptare në zbatimin e programit për integrimin ekonomiko-social të romëve si dhe prezantoi strukturën e re të Fondacionit Soros në Shqipëri. Gjatë vizitës së tij të parë në Shqipëri, Soros u takua me kryeministri e asaj kohe, Sali Berisha dhe kryetarin e bashkisë së Tiranës në atë kohë, Edi Rama.
Ndërkohë gjatë vizitës së tij të parë në Shqipëri, Bashkia e Tiranës i dha Sorosit titullin “Qytetar Nderi”.

Ndërsa për herë të dytë ishte në dhjetor të 2014-ës, ku përveç një darkë me mikun e tij Rama, Soros zhvilloi një takim edhe me Lulzim Bashën.-Ervin Shkulaku/albeu.com
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Dafina Zeqiri shoqërohet me rreperin super të njohur shqiptar pas ndarjes nga i dashuri (FOTO LAJM)
Pas dorëheqjes së Koxias fshihen kurthe dhe para të zeza
Vrasje mafioze, si i ekzekutua huligani kroat që tmerroi serbët (FOTO LAJM)
antee4
Ekzekutohet huligani kroat, tmerri i serbëve (FOTO LAJM)
Ky është Fatmiri që dyshohet se vrau gjyshen në Zvicër (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media