Home Maqedoni
Shkup, nesër protestë e re kundër ndotjes së ajrit para Qeverisë
Nesër në mesditë pritet të mbahet protestë e re para Qeverisë së Maqedonisë. Protestën e organizojnë qytetarë të cilët ftojnë për pjesëmarrje masive nëpërmjet rrjeteve sociale.

“Qeveria e Britanisë së Madhe në vitin 2000 na ka dhuruar një djegës të mbeturinave mjekësore që nuk i ka plotësuar standardet e BE-së dhe nuk jep mbrojtje kundër gazrave helmuese që lirohen gjatë djegies së mbeturinave. Kjo furrë e mbeturinave nuk bën filtrimin e gazrave helmuese që shkaktojnë kancer dhe shumë sëmundje tjera”, thuhet në thirrjen për protestë në rrjetin social facebook. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Politikani serb tregon presionin që ka prokuroria në vrasjen e Ivanoviçit
MASH propozon ligj për korrigjimin e gabimeve në librat shkollore
Zbardhet plani i vrasjes së Ivanoviçit
Alexis Tsipras e Zoran Zaev sot takohen në Davos
Ligji i amnistisë, flet zv/drejtori i Idrizovës Sadush Arifi

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media