Home Maqedoni
Këshilli Gjyqësor zgjedh nesër kryetarin e ri të Gjykatës së Apelit
Këshilli Gjyqësor nesër do të zgjedh udhëheqësin e Gjykatës së Apelit, në vend të kryetares së tanishme, Liljana Ivanovska-Shopova, e cila është para pensionimit.

Në konkurs janë paraqitur 11 kandidatë, nga Gjykata e Apelit, Gjykata Themelore Shkupi 1, Gjykata Administrative dhe Gjykata e Kavaradit.

Jozyrtarisht mësohet se një nga kryetaret e ardhshme të Gjykatës së Apelit mund të jetë gjykatësja, Dobrila Kacarska, e cila gjykon disa lëndë të PSP-së.

Në seancën e nesërme anëtart e Këshilli Gjyqësor do ta rishikojnë edhe raportin për sistemin AKMIS, të cilin e ka dorëzuar Ministria e Drejtësisë për keqpërdorime gjatë shpërndarjes së lëndëve të PSP-së tek gjykatësit. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Më 21 mars sërish protesta për rastin e vrasjes së Almirit
Ligji i gjuhëve, fuqizimi edhe pa firmën e Presidentit
Qytetarët e Tetovës dhe Gostivarit nuk mund të marrin patenta për këtë arsye
Zaharieva-Dimitrov: Ta bëjmë të pandalshme lidhjen e Ballkanit Perëndimor
Gjendet një trup i pajetë në Shkup

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media