Home Maqedoni
Ligji i gjuhëve, Zaev dhe Mickoski në takim me Xhaferin
Në Kuvend sot duhet të fillojë debati për ligjin e gjuhëve në lexim të tretë.

Mu për këtë, para disa minutash në Dhomën legjislative kanë arrit Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski në takim me kryetarin e Kuvendit Talat Xhaferi në tentim të arrihet marrëveshje për këtë pikë, apo votimi të kalojë në atmosferë demokratike, transmeton Medial.mk.

Lideri i VMRO-së dje paralajmëroi se deputetët e kësaj partie do të marrin pjesë në Kuvend. Para dy ditësh kryeministri Zoran Zaev tha se këtë javë do të votohet ligji.
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Skadon afati për paraqitjen për votim të sëmurëve dhe personave me nevoja të veçanta
Vrasësi i Almirit pritet të rikthehet në burg, ky është vendimi më i fundit i gjykatës
Kush është kokrra e injorantit që Mytaher Haskuka mban në punë në Komunën e Prizrenit? (FOTO LAJM)
Javier Solana
Solana e ka të qartë: Si do të shërbejë marrëveshja e Prespës
Macron i drejtohet qytetarëve të Maqedonisë: Votoni PËR (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media