Home Maqedoni
Protesta para Kuvendit kundër ligjit të gjuhëve
Qindra protestues janë mbledhur sot para Kuvendit në shenjë proteste kundër votimit të ligjit për përdorimin e gjuhëve që është paraparë të kaloj sot në Parlament.

Protestuesit me flamuj dhe me pankarta në duar këndojnë himnin e maqedonas dhe brohorasin "tradhtarë", "kombi nuk është në shitje" dhe "shitës të shtetit".

Forca të shumta policie janë të pranishme në protestë. Protesta po vazhdon e qetë dhe deri më tani nuk është vërejtur ndonjë incident.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Nuk ndalen ndërtimet në Gjermani, përfitojnë edhe shqiptarët
Opozita akuzon Cipras se formoi identitetin maqedonas
Punëtoret e seksit sot marshojnë në Shkup
Detaje të reja nga aksidenti i frikshëm ku vdiqen tre maqedonas
Rumania refuzon Erdoganin, nuk ekstradon gazetarin opozitar

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media