Home Maqedoni
Tension në Kuvend, Xhaferi jep një orë pushim
Për shkak të tensionit të krijuar brenda në seancën ku pikë e parë e rendit të ditës ishte edhe ligji i gjuhëve, kreu i Kuvendit Talat Xhaferi me kërkesë të opozitës dha pushim një orësh.

Në fillim të seancës, pjesa më e madhe e deputetëve të VMRO DPMNE-së u paraqitën për procedurale kurse deputeti Ilija Dimovski kërkoi që çështja të kalojë në Komisionin për Çështje të Rregullores për të zgjidhur paqartësitë rreth 35 mijë amendamenteve të kësaj partie.

Dimovski deklaroi se e gjithë procedura ka qenë në kundërshtim me Rregulloren duke filluar nga mospasja e debatit publik, etiketimi i ligjit me yllin evropian, Komisioni amë si dhe mos-shqyrtimi i amendamenteve gjatë leximit të dytë.
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Grubi: Të gatshëm për zbardhjen e rastit “Almiri”
Flet dëshmitari, si u shpëtua Ziadin Sela nga dhuna
Maqedoni, gjysma e çimentos së importuar është jocilësore
VMRO-DPMNE: Ligji për dygjuhësi do të ketë implikime të mëdha financiare
Sulmohet kazerma në Shkup, një ushtar përfundon në spital

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media