Home Maqedoni
Dimovski: Ligji për gjuhët në ditën e UÇK-së është provokim
Deputeti i Ilija Dimovski nga foltorja e Kuvendit ka kritikuar deputetët e LSDM-së se pse e lënë Talat Xhaferin që të caktojë seancën për Ligjin për gjuhët në datë të njejtë me nisjen e konfliktit të vitit 2001 në Maqedoni.

"Kuvendi nuk duhet të lejojë mos-respektim të Rregullores së Kuvendit dhe vënien e këtij ligji në rend dite. Ju të gjithë e dini se jeni duke thyer Kushtetutën dhe Rregulloren. Jemi të vetëdijshëm se pse jemi këtu. Është e drejta jonë që të diskutojmë për amandamente dhe propozime. Ju atëherë e keni thyer Rregulloren, zotëri Xhaferi, kur për Ligjin për ‘Branitellat’ kur propozuat mbi 15 mijë amandamente dhe e bllokuar punën e Kuvendit", përfundoi Dimoski.

Talat Xhaferi ja mori fjalën deputetit të OBRM-PDUKM-së duke e lutur që mos pengojë punën e Kuvendit.
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Grubi: Të gatshëm për zbardhjen e rastit “Almiri”
Flet dëshmitari, si u shpëtua Ziadin Sela nga dhuna
Maqedoni, gjysma e çimentos së importuar është jocilësore
VMRO-DPMNE: Ligji për dygjuhësi do të ketë implikime të mëdha financiare
Sulmohet kazerma në Shkup, një ushtar përfundon në spital

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media