Home Maqedoni
Ali Ahmeti duke votuar Ligjin e Gjuhës Shqipe
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot votoi ligjin e gjuhëve ku zyrtarisht gjuha shqipe u bë zyrtare.

Me 64 vota pro dhe asnje kunder u votua ligji për gjuhët në kuvend.

Situata brenda kuvendit u tensionua kur kryeparlamentari hapi debatin për ligjin e gjuhëve.

Deputeti i VMRO-së Nikolla Gruevski u ngrit në këmbë dhe tentoi të godasë Xhaferin.

Gruevski i ka hequr kartelën Xhaferit dhe derdhi gotën me ujë në dokumentet e tavolinës së kryeparlamentarit.

Xhaferi dha 15 minuta pushim duke thënë: "Ky është kryetari i mëparshëm i VMRO-së". /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Skadon afati për paraqitjen për votim të sëmurëve dhe personave me nevoja të veçanta
Vrasësi i Almirit pritet të rikthehet në burg, ky është vendimi më i fundit i gjykatës
Kush është kokrra e injorantit që Mytaher Haskuka mban në punë në Komunën e Prizrenit? (FOTO LAJM)
Javier Solana
Solana e ka të qartë: Si do të shërbejë marrëveshja e Prespës
Macron i drejtohet qytetarëve të Maqedonisë: Votoni PËR (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media