Home Maqedoni
Gruevski pas miratimit të shqipes, largohet kokëulur nga Kuvendi (VIDEO)
Deputeti i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski pas incidentit në kuvend kur u miratua ligji për gjuhën shqipe u largua nga Kuvendi.

Gruevski shihet ndërsa largohet kokëulur pas votimit të Ligjit të Gjuhës Shqipe me 64 vota pro dhe asnjë kundër në Kuvendin e Maqedonisë.

Me votimin e ligjit, u anashkaluan 35.000 amandamente e OBRM-PDUKM-së, që do të bllokonin punën e Kuvendit në Maqedoni deri në fillim të shtatorit. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

GOLI
e Mërkurë 14 Mars 2018, Ora 17:40
E VERTETA ESHTE: ME MIRATIMIN E LIGJIT TE GJUHEVE TE PAKICAVE.
Atdhetari
e Mërkurë 14 Mars 2018, Ora 18:19
Shko bre gruevskii se ti e ki vendin ne karpate e jeto me derra te eger ose vet varu midis sheshit te shkupit.....se per juve shkive ka perendu jo vetem dielli por edhe hena!!!!!!!!!ne p*** n****.
Shkruani komentin tuaj!
 
Dëshmia tronditëse për dhunën në Maqedoni: Më dërguan njerëz pas
Geci: Jam dëshmitar për një vrasje të Hashim Thaçit
Drejtori i Crvena Zvezdës "kërcënon" Shaqirin: E pret "ferri" në Beograd
Do qani me zë, Jahjaga publikon rrëfimin e shqiptares që u dhunua nga serbi (VIDEO)
Shqipëria ndihmon Maqedoninë me gaz natyror

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media