Home Maqedoni
U sulmua nga Gruevski, reagon Xhaferi: Sjelljen e tij e vlerësojnë qytetarët
Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi në një deklaratë për shtyp pas miratimit të Ligjit për gjuhën shqipe reagoi në lidhje me sjelljen e ish kryetarit të VMRO-DPMNE-së.

Xhaferi tha se nuk dëshiron të komentojë sjelljen e tij pasi janë qytetarët që i vlersojnë këto sjellje.

Ai tha se qytetarët do t'i japin verdiktin e merituar Gruevskit në zgjedhjet e ardhshme, ashtu siç ia dhanë në zgjedhjet e fundit lokale.

"Ligji sipas Kushtetutës, neni 75, parasheh procedurën e miratimit të Ligjit që kur nuk e dekreton kryetari i shtetit dhe ajo procedurë janë respektuar tërësisht", tha Xhaferi.Dërgoja mikut në:

Ximi
e Mërkurë 14 Mars 2018, Ora 18:09
O Talat populli e ka vleresuar Grujon qysh para 12 vitesh por Dui me Alicen nuk deshte te degjoj sepse e kishte mbrojtje nga shqiptaret qe nuk pajtoheshin me Aliun analfabet.
Shkruani komentin tuaj!
 
Dëshmia tronditëse për dhunën në Maqedoni: Më dërguan njerëz pas
Geci: Jam dëshmitar për një vrasje të Hashim Thaçit
Drejtori i Crvena Zvezdës "kërcënon" Shaqirin: E pret "ferri" në Beograd
Do qani me zë, Jahjaga publikon rrëfimin e shqiptares që u dhunua nga serbi (VIDEO)
Shqipëria ndihmon Maqedoninë me gaz natyror

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media