Home Maqedoni
Talat Xhaferi uron miratimin e ligjit për përdorimin e gjuhës shqipe
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi në faqen zyrtare në "Facebook", uroi miratimin e ligjin për përdorimin e gjuhës shqipe.

"Ligji për përdorimin e gjuhës shqipe, u votua në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, sapo kaloj. Urime,", shkruan Kryetari i Kuvendit të republikës së Maqdonisë, z. Talat Xhaferi.

Me 64 vota pro dhe asnjë kundër në Kuvendin e Maqedonisë sot u miratua Ligji për gjuhët. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shigjeta rufea
e Mërkurë 14 Mars 2018, Ora 18:09
Urime Talat Xhaferi per votim te ligjit per gjuhen tone shqipe.Jeni shume politikan i larte po aq edhe trim.Bravoooo.Kurse Gruevskit ju ka shkrue kjo sjellje e tij eshte regjistruar dhe per kete do tjep llogarin me te dhimshme qe as historia nuk mban mend.Rrofsh Talat sa alpet shqiptare.
Kosova
e Enjte 15 Mars 2018, Ora 07:58
Me ka ba pershtypje trimria yte as syrin se ke lëviz prej ati pisi sllav grueski
Shkruani komentin tuaj!
 
Dëshmia tronditëse për dhunën në Maqedoni: Më dërguan njerëz pas
Geci: Jam dëshmitar për një vrasje të Hashim Thaçit
Drejtori i Crvena Zvezdës "kërcënon" Shaqirin: E pret "ferri" në Beograd
Do qani me zë, Jahjaga publikon rrëfimin e shqiptares që u dhunua nga serbi (VIDEO)
Shqipëria ndihmon Maqedoninë me gaz natyror

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media