Home Maqedoni
Ruzhin: Greqia nuk do ta pengojë Maqedoninë në Këshillin e Evropës
Profesori universitar Nano Ruzhin ka thënë se rekomandimi pozitiv për nisjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian do të nënkuptoje edhe marrjen e një date për nisjen e bisedimeve.

“Vet fakti se po mbisundon një ndjenjë e besimit midis Athinës dhe Shkupit dhe rritja e numrit të takimeve bilaterale të ministrave dhe kryeministrave janë njëri prej argumenteve që bazohet në optimizmin se Greqia kësaj here nuk do ta bllokoje Maqedoninë në marrjen e datës për nisjen e bisedimeve”, ka thënë Ruzhin.
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Dëshmi të reja për trazirat e turpshme në Maqedoni
Gjykata Kushtetuese i thotë "po" referendumit, opozita me shpatulla pas murit
Shqiptarët ia marrin valles në mes të Parisit, si reaguan francezët (VIDEO)
Armike të betuara! Zbulohet sherri mes Dua Lipës dhe Rita Orës (FOTO LAJM)
Numri dy i SHBA-së fton Zaevin në takim

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media