Home Maqedoni
Thaçi i kërkon falje Erdoganit për raportimet kundër tij në mediat e Kosovës (VIDEO)
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka siguruar Turqinë dhe homologun e tij Erdogan për besnikëri të plotë ndaj tij duke kërkuar indirekt falje edhe për raportimet e ndryshme të medias kosovare mbi Turqinë e Erdoganit.

Në intervistë për AA, Thaçi u shpreh ndër të tjera se në Kosovë ne kemi mundësi të pafundme të fjalës së lirë dhe hapjes së mediave dhe rrjeteve sociale. Gjithkush mund të japë mendimin e tij, qoftë edhe pa kompetencë, por raportet Kosovë-Turqi janë përmbi ato që fliten ndonjëherë aty, raporton Albeu.com.

"Unë ftoj investitorët turq të investojnë në Kosovë, pasi edhe ata që kanë investuar janë të kënaqur", tha Thaçi gjithashtu. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
KODRA
e Mërkurë 11 Korrik 2018, Ora 21:58
valla hashim servili leje qe ja ... nanen kosoves po tash i perkules mikut te rusis po ti ski faj faj kan meshtetesit e tu
po ska shqiptar se ty te pret Plumi more Tradhtare I pabes e bes prem dalin faktet sa patriota ke vra Si faktet me vllaznit Gecaj e sa kan me dal e ata syni i shqiponjes qe deshten me vra azem vllasin a thua ti i drejtove apo ngatrruan adresen tande po nejse Ma shum kontribuan politikisht djem te kosoves politikish nen regjime komuniste ata patriota shqiptare se ju sot ne liri LAVDI DESHMORVE TE REN E LUFTRTARVE TE GJALLE LAVDI FAMILJEVE TE TURE QE I RRITEN KURR MOS JU HUMBT GJAKU QE E DERDHEN QE SOT NE JETOJM NE LIRI LAVDI AMERIKES
Shkruani komentin tuaj!
 
Gjendet i vdekur taksisti në Shkup
Talat Xhaferri: Kosova mos e zgjasë dialogun me Serbinë
Në spitalin e Strugës nuk mund të kryhen operacione
Të gjitha pikat e marrëveshjes Kosovë-Serbi: Merret Presheva, çfarë ndodh me Mitrovicën!
Naim Abazit i sulen në Facebook pasi tha se Halil Kastrati i ndërton shtëpitë me paratë e të tjerëve

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media