Home Maqedoni
The Independent: Të gjitha provokimet e paturpshme të McGregor ndaj besimit të Khabib
Khabib Nurmagomedov ka marrë mjaft kritika për veprimin e tij duke dalë nga oktagoni për të sulmuar pjestarët e stafit të McGregor pasi u shpall fitues i super ndeshjes ndaj tij duke ruajtur edhe titullin kampion i peshave të lehta në UFC.

Megjithatë, mediat e huaja i janë rikthyer një fakti të rendësishëm, sipas të cilave UFC e toleroi McGregorin në qasjen e tij islamofobe ndaj Khabib duke ofenduar besimin e këtij të fundit, shkruan Albeu.com.

"Fillimisht MCGregor sulmoi autobusin e Khabib duke plagosur dy nga pjestarët e stafit të tij. Pastaj vazhdimisht ai bënte postime në rrjetet sociale duke sharë besimin e Khabib. Një ndër postimet ishte edhe: Duke bërë qejf në xhehennem!", shkruajnë britanikët e The Independent duke vijuar: McGregor e quajti Khabibin "mi Dagestani", kurse trajnerin e tij "terrorist" dhe sërish Khabib u tregua i përmbajtur ndaj këtyre provokimeve.

"Po ashtu, McGregor i provokoi atë nga besimi duke i kërkuar me ngulm që të pinte alkool gjatë konferencës për shtyp dhe sërish Khabib u tregua i durueshëm", vijon The Independent.

"UFC ka mbyllur një sy ndaj shkeljeve të McGregor madje duke i bërë pjesë të klipit promovues të ndeshjes", përmbyllin britanikët. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Del videoja, momenti kur MCGregor i kërkon mëshirë Khabib-it në ring (VIDEO)
VMRO për pajtim, cili është qëndrimi i tyre ndaj ofertës së Kryeministrit Zaev
Gjykata anulon seancën e rastit “TNT” pas kërkesës së Gruvskit
Prokurorët arrijnë në konkluzione tronditëse nga vrasja me telekomandë e Haxhi Ahmetit
Çudit Zaev, ia fal "27 prillin" VMRO-së

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media