Home Maqedoni
Mësohet dita që do të përcaktojë fatin e Maqedonisë
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi për të hënën, 15 tetor, e ka caktuar seancën në të cilën në rend dite do të jetë Propozimi për qasje në ndryshimet kushtetuese, ndërsa pritet që të njëjtën ditë të thirret edhe Komisioni për çështje kushtetuese, ku do të kishte filluar diskutimi për propozimin.

Nga Kuvendi i Republikës së Maqedonisë për MIA-n kanë informuar se seanca e 61-të do të mbahet të hënën, më 15 tetor, me fillim në orën 11, ndërsa pas përfundimit të saj do të fillojë seanca e 60-të.

Fillimi i mbledhjes së Komisionit për çështje kushtetuese, siç thonë nga kabineti i Xhaferit, me siguri do të jetë poashtu të hënën.

Komisioni për Propozimin për qasje ndaj ndryshimeve kushtetuese mund të diskutojë 10 ditë, me çka Raporti përsëri do të duhet të gjendet në seancë plenare.


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Dhuna ndaj ish-ministrit Janakievski, reagon spitali “8 Shtatori”
Kamenos sheh ëndrra me luftë: Shqipërinë dhe Maqedoninë i kemi 20 minuta punë
Gruevski : Nuk jam organizator i dhunës
Pjestari i Grupit të Kumanovës rreh në burg dy ish-ministrat e Gruevskit
Ministria jep detajet më të fundit për aksidentin e tmerrshëm

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media