Home Maqedoni
Turqia punëson 400 serbë dhe hap fabrikë të madhe
Kryetari i komunës serbe të Arlijes, Millosh Nedelkoviq ka bërë me dije se kompania e madhe turke Erteks, do të ndërtojë një fabrikë në këtë komunë, në të cilën do të punësohet 400 njerëz.

“Kjo kompani merret me prodhimin e letrave higjenike dhe në të do të punësohen rreth 400 punëtorë. Ndërtimi i saj vjen falë një memorandum bashkëpunimi që është nënshkruar gjatë këtij viti”, ka thënë Nedelkoviq, shkruan B92.

“Ne kemi kryer të gjitha punët me Ministrinë dhe presim që procesi të kompletohet gjatë këtyre ditëve. Nëse gjithçka shkon sipas planit të paraparë, ndërtimi i fabrikës do të bëhet në fillim të vitit tjetër. Ekipi për ndërtimin e saj ka arritur në Serbi dhe aktualisht është në Beograd”, ka thënë ai.

Investitorët nga Turqia kanë paraparë që rreth 80 për qind e produkteve totale të shkojnë në Evropë dhe në tregjet e Rusisë me një eksport që do të kap një shumë prej 2 milionë eurosh brenda muajit.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Del videoja, momenti kur MCGregor i kërkon mëshirë Khabib-it në ring (VIDEO)
VMRO për pajtim, cili është qëndrimi i tyre ndaj ofertës së Kryeministrit Zaev
Gjykata anulon seancën e rastit “TNT” pas kërkesës së Gruvskit
Prokurorët arrijnë në konkluzione tronditëse nga vrasja me telekomandë e Haxhi Ahmetit
Çudit Zaev, ia fal "27 prillin" VMRO-së

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media