Home Maqedoni
Përfundon takimi Zaev-Merkel, s’ka datë për negociata as këtë verë
Kryeministri Zoran Zaev kthehet nga Berlini me një premtim të ri nga kancelarja Angela Merkel. Nuk ka informata nëse kryeministri ka ndërruar qëndrimin se në rast se nuk merret datë për fillimin e negociatave në qershor, ai do ta kthej mandatin për formimin e qeverisë.

"Premtime se Bundestagu në shtator do të jep dritë jeshile për fillim të negociatave me BE-në dhe urime për rezultatet e arritura", këto janë porosit që sipas delegacionit maqedonas i mori sot në Berlin kryeministri Zoran Zaev nga kancelarja Angela Merkel.

Nga qeveria shprehen të kënaqur nga ajo që dëgjuan në takimin me Merkel. Në kumtesën zyrtare nënvizohet se shtatori mbetet muaji kur Bundestagu do të debatoj dhe sipas gjitha gjasave do të miratoj fillimin e negociatave të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian./Alsat
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Kryeministri Zaev shprehet optimist për hapjen e negociatave
Zaev drejt Brukselit, bëhen përpjekjet e fundit për marrjen e datës
"Më ngritën kurth", çfarë deklaroi zv.Ministri i Shëndetësisë teksa dha dorëheqjen
Zv.Ministri i Shëndetësisë jep dorëheqjen pas skandalit me ryshfetet
Negociatat: Shqipëria e Maqedonia e Veriut në dhomën e pritjes

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media