Home Maqedoni
Gruevski, mjaft aktiv edhe në jetën publike në Hungari
Ish – kryeministri Nikolla Gruevski, po shijon ditët e tij të azilit në Hungari. I dënuar me dy vite burg nga gjykatat e vendit, të arratisurit Gruevski, nuk i pengon fare jeta larg vendlindjes.

Kohë pas kohe lëshon ndonjë mesazh politik, sa për të provokuar debat n Maqedoninë e Veriut dhe sa për të na kujtuar të gjithëve se ai është ende këtu.

Së fundmi, një sërë fotografish të shkrepura nga një event i Odës Ekonomike Italiane në Hungari, tregojnë Gruevskin në formë, të shoqëruar nga figura të njohura hunngareze, madje edhe me njërën nga vajzat që duket se ka marrë vëmendjen e të pranishmëve, shkruan in7.

Gruevski siç duket ka filluar të ambientohet dhe përshtatet mirë në jetën publike të shtetit hungarez dhe kjo siç duket i paska bërë mirë, duke e parë nga fotografitë ku vërehet qartë disponimi dhe forma e tij.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Arsenal armësh të fshehura në shtëpi, arrestohet ish-shefi i policisë
Ra në kurthin rus, Zaev ndryshon numrin e telefonit dhe merr masa të repta
E rëndë: Djali gjen trupin e babait të vdekur në pus
Vritet Presidenti i Çamërisë
Prokurorja Ristovska: Jemi duke vazhduar hetimet për zhvatjen

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media