Home Maqedoni
Zaev: Kemi krijuar shtet me të ardhme të qartë evropiane
Kryeministri Zoran Zaev sot në një festë të Ditës së Pavarësisë 8 Shtatorit në parkun e qytetit, tha se Maqedonia po përpiqet për anëtarësim në NATO dhe BE.

Ai thotë se ata po krijojnë një shtet me një të ardhme të caktuar evropiane. Zaev tha që ata morën vendime të mëdha dhe bënë zgjedhje reale.


Kryeministri falënderoi të gjithë popujt që treguan mirëkuptim.

“Këto ura që ne ndërtojmë sot janë gjaku i besimit dhe i ardhmes sonë të përbashkët” deklaroi kryeministri Zoran Zaev.

Zaev shtoi se Maqedonia e Veriut është bërë inspirim për një Ballkan të ri.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Këta janë politikanët që nuk marrin paga, dhe kanë hequr dorë nga privilegjet e pushtetit
Sela: Solidarizohemi me vëllezërit tanë shqiptarë
Bllokohet në aeroport nëna shqiptare me fëmijët
Ahmeti: Kemi prioritet Drejtësinë
Vranësira dhe reshje shiu gjatë ditës së sotme

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media