Home Maqedoni
Skandali i serbëve: Tifozët falënderojnë çekët që "luftuan për Kosovën"
Dy ditë më parë, Policia e Kosovës arrestoi 7 shtetas çekë, pasi kishin planifikuar të ngrisnin një flamur me dron i cili kishte mesazhin "Kosovë është Serbi" në ndeshjen kundër Republikës së Çekisë.

Por fatmirësisht qëllimi i tyre dashakeq nuk u arrit, por serbët e kanë vlerësuar lartë veprimin e tyre.

Në ndeshjen Serbi – Portugali, që u luajt mbrëmë dhe u mbyll me fitoren e iberikëve 4-2, tifozët serbë shpalosën një parullë në gjuhën çeke.

"Faleminderit që luftuar për Kosovën", ishte mesazhi falënderues i serbëve drejtuar tifozëve çek.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Këta janë politikanët që nuk marrin paga, dhe kanë hequr dorë nga privilegjet e pushtetit
Sela: Solidarizohemi me vëllezërit tanë shqiptarë
Bllokohet në aeroport nëna shqiptare me fëmijët
Ahmeti: Kemi prioritet Drejtësinë
Vranësira dhe reshje shiu gjatë ditës së sotme

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media