Home Maqedoni
Përdhosja e flamujve, asnjë reagim nga institucionet
Asnjë reagim nga institucionet vendase në lidhje me përdhosjen e flamujve shqiptar, grek e bullgar, nga ana e emigrantëve maqedonas një ditë më parë konsullatës së Maqedonisë së Veriut në Melburn të Australisë.

24 orë pas ngjarjes, nga Qeveria nuk ka asnjë përgjigje ndaj pyetjeve që dërgoi sot Alsat.

Thirrjeve tona telefonike nuk iu përgjigjën as nga Komisioni për Mbrojtje nga Diskriminime, ndërkohë që as nga Komisioni parlamentar për sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive.

Reagime gjithsesi erdhën nga partitë politike shqiptare të cilat e dënojnë rëndë përdhosjen e flamurit kombëtar shqiptar, duke kërkuar që personat që e kryen këtë vepër të mbartin përgjegjësi.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Këta janë politikanët që nuk marrin paga, dhe kanë hequr dorë nga privilegjet e pushtetit
Sela: Solidarizohemi me vëllezërit tanë shqiptarë
Bllokohet në aeroport nëna shqiptare me fëmijët
Ahmeti: Kemi prioritet Drejtësinë
Vranësira dhe reshje shiu gjatë ditës së sotme

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media