Home Maqedoni
CNN: Kosova e vogël, por e pamposhtur sfidon Anglinë
Kosova sot në mbrëmje do ta ketë sfidën më të vështirë në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian të "Euro 2020".

"Dardanët" do të luajnë në transfertë në orën 20:45, ndeshje e cila do të zhvillohet si rrallë herë nuk do luhet në "Wembly" por në stadiumin e Southampton.

Sukseset e përfaqësueses së Kosovës kanë bërë jehonë të madhe edhe në mediat ndërkombëtare, të cilat i kanë kushtuar raport special.

Në edicionin sportiv CNN, është raportuar gjerësisht për të besuarit e trajnerit, Bernard Challendes, të cilët nuk kanë pësuar humbje në 15 ndeshjet e fundit duke u shndërruar në sensacion botëror.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Këta janë politikanët që nuk marrin paga, dhe kanë hequr dorë nga privilegjet e pushtetit
Sela: Solidarizohemi me vëllezërit tanë shqiptarë
Bllokohet në aeroport nëna shqiptare me fëmijët
Ahmeti: Kemi prioritet Drejtësinë
Vranësira dhe reshje shiu gjatë ditës së sotme

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media