Home Maqedoni
Faqja prestigjoze angleze me dedikim special për Kosovën
"Bleacher Report Football" e cila numëron rreth 9 milionë ndjekës ka bërë një dedikim special për Kombëtaren e Kosovës.

Ata kanë shkruar për serinë prej 15 ndeshjeve pa humbje.

"Shteti evropian me më shumë lojë pa humbje në futbollin ndërkombëtar mund të jetë befasi për ju. Nuk është Portugalia ose Danimarka, të cilët janë nga vendi i dytë në të dhjetin..", fillon storja e tyre.

Përveç që është pëlqyer shumë, fotografitë janë komentuar shumë nga tifozë kryesisht anglez duke uruar Kosovën për suksesin e arritur.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Këta janë politikanët që nuk marrin paga, dhe kanë hequr dorë nga privilegjet e pushtetit
Sela: Solidarizohemi me vëllezërit tanë shqiptarë
Bllokohet në aeroport nëna shqiptare me fëmijët
Ahmeti: Kemi prioritet Drejtësinë
Vranësira dhe reshje shiu gjatë ditës së sotme

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media