Home Maqedoni
Ahmeti: Kemi prioritet Drejtësinë
Çështja në lidhje me reformat, zhvillimet politike, suksesin në sundimin e ligjit, marrjen e datës së negociatave dhe zhvillimet në rajon ishin ndër temat e diskutuara nga lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti dhe ambasadorit francez në vendin tonë, Christian Thimonier.

Lideri i BDI-së siguroi ambasadorin se ai do të vazhdojë përpjekjet e tij për të përmbushur kërkesat dhe kriteret, të cilat do t’i hapnin rrugën Maqedonisë së Veriut drejt integrimit evropian.

Ahmeti tha se të dyja palët ramë dakord që takimet bilaterale ndihmojnë dhe kontribuojnë në forcimin e lidhjeve bilaterale.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Media gjermane fajëson Shqipërinë për mos hapjen e negociatave me Maqedoninë
Zaev: VMRO-ja ka frikë nga zgjedhjet e shpejta
Maqedoni: Gjobë 5 mijë euro nëse nuk respektohet gjuha shqipe
CDU: Rruga drejt BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë
Zaev: Më 12 prill 2020 do të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media