Home Maqedoni
Sela: Solidarizohemi me vëllezërit tanë shqiptarë
Sot nuk ishte një ditë e zakontë për shqiptarët. Tërmeti i fuqishëm që goditi Shqipërinë pa dyshim na ka goditur te gjithë neve. Falë Zotit deri tani nuk është raportuar për viktima në njerëz përpos disa të plagosurve dhe dëmeve të mëdha materiale.

Në këto momente ndajmë dhimbjen, por edhe solidarizohemi me vëllezërit tanë shqiptarë të Shqipërisë, të cilët u goditën nga kjo fatkeqësi natyrore.

Sot ne jemi pranë tyre duke i inkurajuar dhe duke u dhënë forcë, për ta tejkaluar frikën nga tërmeti i trishtë duke shpresuar se i njëjti nuk do të përsëritet më dhe se gjithçka do të rregullohet përveç kujtimit të hidhur dhe traumës.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Media gjermane fajëson Shqipërinë për mos hapjen e negociatave me Maqedoninë
Zaev: VMRO-ja ka frikë nga zgjedhjet e shpejta
Maqedoni: Gjobë 5 mijë euro nëse nuk respektohet gjuha shqipe
CDU: Rruga drejt BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë
Zaev: Më 12 prill 2020 do të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media