Home Maqedoni
Këta janë politikanët që nuk marrin paga, dhe kanë hequr dorë nga privilegjet e pushtetit
Sekretari gjeneral i LSDM-së, Ljupco Nikollovski është mbështetës i shkurtimit të privilegjeve të cilat i kanë funskionerët e ndryshëm në Maqedoninë e Veriut.

Ai ka thënë se gjatë mandatit të tij si ministër të gjitha pagat i ndarë për qëllime humanitare.

“Pres që funksionarët e zgjedhur të jenë shembull ku janë në pozita të larta. Për më tepër unë kam hequr dorë nga të gjitha privilegjet e funksionit. Që qytetarët të jenë para të gjithë neve. Për këtë arsye jam për shkrutimin e beneficioneve të persona të emëruar në poste të larta. Me shëmbull të tregojmë!”, dekaroi Nikollovski.

Kujtojm se edhe presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski ka deklaruar se heq dorë nga të gjitha privilegjet gjatë mandatit si president i vendit.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Media gjermane fajëson Shqipërinë për mos hapjen e negociatave me Maqedoninë
Zaev: VMRO-ja ka frikë nga zgjedhjet e shpejta
Maqedoni: Gjobë 5 mijë euro nëse nuk respektohet gjuha shqipe
CDU: Rruga drejt BE-së mbetet e hapur për Maqedoninë
Zaev: Më 12 prill 2020 do të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media