Home Maqedoni
Zaev: Pres aktakuzë deri më 15 tetor
Kryetari i LSDM-së dhe kryeministër Zoran Zaev në tribunën e sotme "Në rrugë të drejtë" në Shtip theksoi se pret para 15 tetorit të përfundojë hetimi me aktakuzë për tastin "Reket".

"Para datës 15 përfundojnë 90 ditë nga hetimi, dhe pres të përfundojë me aktakuzë dhe qytetarët t’i dinë të gjitha të vërtetat. Kjo do ta inkurajojë gjyqësinë edhe më tej të vendosë jashtëzakonisht edhe sipas Kushtetutës dhe sipas Ligjit dhe sipas bindjes personale edhe sepse premtuam shteti ligjor, sundim të së drejtës. Drejtësi të barabartë për të gjithë, qytetarë të barabartë para sistemit juridik", thotë Zaevi.

Ai vuri në dukje se për dallim nga opozita, e cila do ta mbulonte këtë rast, pushteti i udhëhequr nga LSDM-ja e paraqet rastin edhe at personalisht kryeministri. Zaevi porositi se shtet ligjor do të thotë edhe rritje ekonomike, investime, por edhe motivim që të rinjtë të qëndrojnë në vend.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
"Të fuqishëm, ngjyrë ulliri dhe me flamurin tonë": Mediat serbe zbulojnë foto të helikopterëve të marrë nga Rusia
Dramë në Bruksel, Makron lëshon takimin pas kritikave nga shtetet tjera përse refuzoi Maqedoninë e Veriut
Aksident i frikshëm në autostradën Prishtinë-Shkup, përmbyset kamioni (VIDEO)
Sela kërkon dorëheqjen e qeverisë dhe zgjedhje të parakohshme
Ernest Gjoka debuton me humbje, Shkëndija mposhtet në shtëpi

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media