Home Maqedoni
Maqedoni, qeveria propozon rritje 10% të pagave në arsim
Qeveria sot ka propozuar 10% rritje të pagave për të punësuarit në sektorin e arsimit. Vendimi u morr pas takimit mes Ministrisë së Arsimit dhe Sindikatës në prani edhe të kryeministrit Zoran Zaev, njofton Zyrtare.com

Derisa nga Qeveria e cilësuan si rritje hisotrike këtë propopzim, Nedellkov nga SASHK theksoi se propozimi do të prezantohet në Këshillin e SAHK-ut, pastaj do njoftojnë nëse pranojnë propzimin e Qeverisë ose jo.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Takohen Ali Ahmeti dhe Zoran Zaev, çfarë u diskutua
"Të fuqishëm, ngjyrë ulliri dhe me flamurin tonë": Mediat serbe zbulojnë foto të helikopterëve të marrë nga Rusia
Dramë në Bruksel, Makron lëshon takimin pas kritikave nga shtetet tjera përse refuzoi Maqedoninë e Veriut
Aksident i frikshëm në autostradën Prishtinë-Shkup, përmbyset kamioni (VIDEO)
Sela kërkon dorëheqjen e qeverisë dhe zgjedhje të parakohshme

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media