Home Maqedoni
Ernest Gjoka te Shkëndija e Tetovës, pritet zyrtarizimi
Pas më tepër se një muaji nën drejtimin e trajnerit të përkohshëm Erhan Selimi, drejtuesit e Shkëndijës së Tetovës duket se kanë vendosur t’i besojnë pankinën trajnerit shqiptar Ernest Gjoka, i cili pritet të zyrtarizohet në orët në vijim te kuqezinjtë.

Këta të fundit, pas dy titujve kampionë radhazi e nisën shumë keq kampionatin dhe në fillim të muajit shtator morën vendimin të shkarkojnë trajnerin Qatip Osmani, ndërsa gjatë kësaj kohe ekipi u drejtua nga Erhan Selimi.

Me këtë të fundit Shkëndija dha shenja ringjalljeje, duke fituar 3 ndeshje radhazi në kampionat, por rezultatet negative u rikthyen sërish dhe drejtuesit tashmë vendosën t’ia besojnë drejtimin ish-trajnerit të Kukësit.

Momentalisht skuadra tetovare renditet në vendin e 6-të me 11 pikë të grumbulluara në 9 javët e para dhe plot 9 pikë më pak se Vardari që kryeson Superligën në Maqedoninë Veriore.

Megjithatë kampionati është i gjatë dhe ka shumë javë në dispozicion, ndaj synimi i kuqezinjve mbetet sërish titulli kampion.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
"Të fuqishëm, ngjyrë ulliri dhe me flamurin tonë": Mediat serbe zbulojnë foto të helikopterëve të marrë nga Rusia
Dramë në Bruksel, Makron lëshon takimin pas kritikave nga shtetet tjera përse refuzoi Maqedoninë e Veriut
Aksident i frikshëm në autostradën Prishtinë-Shkup, përmbyset kamioni (VIDEO)
Sela kërkon dorëheqjen e qeverisë dhe zgjedhje të parakohshme
Ernest Gjoka debuton me humbje, Shkëndija mposhtet në shtëpi

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media