Home Maqedoni
Gjykata e Lartë e Hungarisë: Nuk janë përmbushur kushtet për ekstradimin e Gruevskit në Maqedoni
Ministria e Drejtësisë që nga 5 gushti e ka pranuar të vetmin njoftim se Gjykata e Lartë Rajonale e Hungarisë ka marrë vendim se nuk janë përmbushur kushtet për ekstradimin e ish-kryeministrit Nikolla Gruevskit.

Ata e arsyetojnë vendimin se Hungaria i ka dhënë azil Nikolla Gruevskit.

“Sipas aktit numër XXXVIII për ndihmë ndërkombëtare tek lëndët ndërkombëtare, personit i cili i është dhënë azili nuk do të ekstradohet në shtetin nga ku është arratisur. Për këtë shkak, Ministria e Drejtësisë refuzon kërkesën për ekstradim”, thuhet në njoftim.

Ministria e Drejtësisë dy herë kërkoi ekstradimin e Gruevski, si i dënuar për rastin ‘Tanku’ dhe si i dyshuar për ngjarjet e 27 prillit.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
"Të fuqishëm, ngjyrë ulliri dhe me flamurin tonë": Mediat serbe zbulojnë foto të helikopterëve të marrë nga Rusia
Dramë në Bruksel, Makron lëshon takimin pas kritikave nga shtetet tjera përse refuzoi Maqedoninë e Veriut
Aksident i frikshëm në autostradën Prishtinë-Shkup, përmbyset kamioni (VIDEO)
Sela kërkon dorëheqjen e qeverisë dhe zgjedhje të parakohshme
Ernest Gjoka debuton me humbje, Shkëndija mposhtet në shtëpi

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media