Home Maqedoni
Rritet niveli i ujit i Liqenit të Ohrit
Niveli i ujit në Liqenin e Ohrit është për dy centimetra më i lartë se dje, por ende është për një centimetër më i ulët nga i zakonshmi për këtë muaj, tregojnë matjet e fundit të bëra nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike (DPHM).

Nivelet,e Liqenit të Dojranit dhe të Prespës janë të njëjta si dje, por niveli i ujit në Liqenin e Dojranit është më i lartë, ndërsa te ai i Prespës më i ulët se sa mesatarja shumëvjeçare për nëntorin.

Nivelet e lumenjve në vend janë në kornizat e së djeshmes dhe shpesh më të ulëta nga mesataret.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Maqedonia e Veriut, premio marramendëse për të mundur Kosovën në Ligën e Kombeve
Zaev: Nuk e komentoj deklaratën e Ruskoskës
"Ajo nuk është Katica, ајo është dërguar me helikopter në Greqi"
Reshje shiu dhe mjegull, çfarë do të ndodhë me temperaturat
Zaev i vendosur: Vetting edhe për politikanët

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media