Home Maqedoni
Qeveria shpërblen Shkëndijën më shumë se sa Vardarin (FOTO LAJM)
Agjencioni për Rini dhe Sport ka ndarë shuma të caktuara për klubet e futbollit në Maqedoninë e Veriut, ndërsa më shumë kanë përfituar kampionët në fuqi, Shkëndija e Tetovës.

ARSM i ka ndarë skuadrës tetovare vauçer prej 11.500.000 denarëve, ndërsa pas tyre renditet Vardari që ka përfituar 1 milionë më pak se Shkëndija. Në vend të tretë renditet Akademia Pandevi me 9.800.000 denarë.

Sa i përket ekipeve tjera shqiptare, kanë përfituar edhe Shkupi 8.800.000 denarë, Renova 6.000.000 denarë dhe Struga Trim Lum 4.900.000 denarë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Gjendja e gruas me virusin korona është stabile dhe pa komplikime (VIDEO)
Eurothink: Greqia po zvarrit zbatimin e Marrëveshjes së Prespës
Zaev me mesazh për partitë e tjera: Nuk do të lejojmë kërcënime dhe shantazhe
Koalicioni parazgjedhor, LSDM dhe Lëvizja BESA zyrtarizojnë marrëveshjen
LSDM: Ende po ndjehen pasojat e qeverisjes së OBRM-PDUKM-së

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media