Home Maqedoni
Koxias akuza të rënda ministres nga VMRO-ja: Mizrahi ashpër e shkeli Marrëveshjen e Prespës dhe të drejtën ndërkombëtare
Për tabelën në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale Rashella Mizrahi, reagoi edhe ish-ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, Nikos Koxias.

Ai në “Tuiter”-in e tij shkroi se Greqia e Greqisë duhet të reagojë deri tek institucionet ndërkombëtare dhe BE-ja, për shkak të shkeljes së ashpër të së drejtës ndërkombëtare.

“Qeveria deri tek KB-ja duhet të dorëzojë raport për shkak të Rashella Mizralit, minister e Punës dhe Politikës Sociale të Maqedonisë së Veriut, e cila vjen nga VMRO-DPMNE-ja opozitare, për shkelje të ashpër të Marrëveshjes së Prespës dhe për shkelje të së drejtës ndërkombëtare”,
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Qeveria e Maqedonisë së Veriut anulon tubimet publike deri më 6 mars
Shoferi i furgonit nga Italia me simptoma të koronavirusit në Maqedoninë e Veriut (VIDEO)
Arrestohet shtetasi i Maqedonisë, tentoi të merr pjesë në luftën e Sirisë
Filipçe tregon detajet: Po testohen një person nga Italia dhe dy nga Bullgaria
Vazhdon gjykimi, Todoroviqi do të dëshmojë për rastin "Reket"

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media