Home Maqedoni
Sot një vit nga aksidenti me 16 humbje jetësh në Llaskarcë, homazhe në përkujtim të viktimave
Sot bëhen një vjet nga aksidenti tragjik i autobusit të “Durmo Tours” afër fshatit Llaskarcë, në të cilin humbën jetën 16 persona dhe dhjetëra të tjerë mbetën të lënduar.

Për nder të viktimave, sot herët në mëngjes qindra persona kanë filluar marsh memorial, nga fshati Llaskarcë deri në sheshin e Gostivarit.

Kryetari i Gostivarit Arben Taravari, përmes një postimi në Facebook ka shkruar se marshi bëhet me qëllim që të kujtohen viktimat dhe të kujtojnë organet kompetente se në çdo centimetër të rrugës duhet të zbatohen rregullat e qarkullimit.

Iniciativën për këtë marsh e ka ngritur një grup alpinistësh, ndërsa është mbështetur edhe nga Komuna e Gostivarit.


Një vit nga aksidenti në Llaskarcë, qindra qytetarë në marsh përkujtimor


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Shoferi i furgonit nga Italia me simptoma të koronavirusit në Maqedoninë e Veriut (VIDEO)
Arrestohet shtetasi i Maqedonisë, tentoi të merr pjesë në luftën e Sirisë
Filipçe tregon detajet: Po testohen një person nga Italia dhe dy nga Bullgaria
Vazhdon gjykimi, Todoroviqi do të dëshmojë për rastin "Reket"
Vranësira dhe shi, si do të jetë moti në Maqedoninë e Veriut

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media