Home Maqedoni
A e dini nga cili fshat e ka prejardhjen Tuna?
Një emër tashmë i njohur për të gjitha gjeneratat e muzikdashësve të muzikës argëtuese shqipe.

Kjo është Altuna Sejdiu – TUNA, e cila karrieren e ka nisur si 15 vjeçare, duke ia dalë me të shpejtë të bëhet një nga emrat më senzacional në muzikë.

Që në atë kohë këngët e saj ishin mjaftë kontraverse për shoqërinë. Por, si e tillë, ajo i bëri vend të mirë vetës në skenën muzikore.

Tematika e këngëve të saj, jeta private, lidhjet, martesa, divorci, ndarja, lidhjet e reja, bashkëpunimet, rivaliteti me koleget janë disa nga temat të cilat prej vitesh i japin Tunës epitetin e këngëtarës më të përfolur të estrades shqiptare.

Tuna, është vajza e Shaban Sejdiut nga fshati Bllac i Shkupit. Babai i këngëtares ka qenë emër i madh i sportit, pasi ai ka qenë dy herë rresht fitues i medaljes së bronztë në dy palë lojëra olimpike.

Shaban Sejdiu ka qenë mundës dhe dy medaljet i ka fituar gjatë lojërave olimpike në Moskë më 1980 dhe në Los Angeles më 1984.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Qeveria e Maqedonisë së Veriut anulon tubimet publike deri më 6 mars
Shoferi i furgonit nga Italia me simptoma të koronavirusit në Maqedoninë e Veriut (VIDEO)
Arrestohet shtetasi i Maqedonisë, tentoi të merr pjesë në luftën e Sirisë
Filipçe tregon detajet: Po testohen një person nga Italia dhe dy nga Bullgaria
Vazhdon gjykimi, Todoroviqi do të dëshmojë për rastin "Reket"

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media