Home Maqedoni
Nxënësi nga Kërçova që shpëton Liqenin e Ohrit (VIDEO)
Albin Aliu nga Kërçova, është nxënës në Kolegjin Yahya Kemal në Strugë. Ai ka punuar mbi idenë e përpunimit të letrës nga algat e liqenit të Ohrit.

I ndikuar nga uji i ndotur i Liqenit, që vjen si pasojë e algave të shumta, ai filloi të mendojë se si mund ta zgjidhte këtë problem.

Dhe ja shikoni zgjidhjen që gjen ai.

Ndiqni videon per te kuptuar shpikjen e Albin Aliut. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Gjendja e gruas me virusin korona është stabile dhe pa komplikime (VIDEO)
Eurothink: Greqia po zvarrit zbatimin e Marrëveshjes së Prespës
Zaev me mesazh për partitë e tjera: Nuk do të lejojmë kërcënime dhe shantazhe
Koalicioni parazgjedhor, LSDM dhe Lëvizja BESA zyrtarizojnë marrëveshjen
LSDM: Ende po ndjehen pasojat e qeverisjes së OBRM-PDUKM-së

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media