Home Maqedoni
Thaçi: Nuk e mbylli derën për LSDM-në
Nëse LSDM dëshirojnë të fillojnë bisedimet serioze me ne, duhet të kenë mesazhe të qarta se nuk planifikojnë BDI-në t’i kenë më në pushtet, thotë lideri i PDSH-së Menduh Thaçi nëintervistë për Zërin e Amerikës.

Thaçi thotë se është i kënaqur që në Kuvend është miratuar protokolli për anëtarësim në NATO, si angazhim shumëvjeçar i të gjithë forcave avancuese në shtet.

Lidhur me zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe koalicionet e mundshme, ai thotë se fillimisht do të bisedojnë për koalicionim me partinë maqedonase me të cilën edhe tani janë në koalicion, ndërsa ajo është LSDM, por thotë se nëse ata dëshirojnë bisedime serioze me ta, duhet të kenë mesazh të qartë se nuk planifikojnë që BDI-ja të jetë pjesë e pushtetit të ardhshëm.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Qeveria e Maqedonisë së Veriut anulon tubimet publike deri më 6 mars
Shoferi i furgonit nga Italia me simptoma të koronavirusit në Maqedoninë e Veriut (VIDEO)
Arrestohet shtetasi i Maqedonisë, tentoi të merr pjesë në luftën e Sirisë
Filipçe tregon detajet: Po testohen një person nga Italia dhe dy nga Bullgaria
Vazhdon gjykimi, Todoroviqi do të dëshmojë për rastin "Reket"

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media