Home Maqedoni
Maqedonia e Veriut merr masën e çuditshme: Të moshuarit dalin paradite, të rinjtë pasdite
Qeveria e Maqedonisë së Veriut vendosi të kufizojw lëvizjen e të rinjve deri në moshën 18 vjeçare si dhe të të moshuarve mbi 67 vjeç.

Kufizimi për të rinjtë do të vlej nga ora 21 deri në mesditën e ditës së ardhshme, që nënkupton nga ora 21:00 deri në ora 12:00. Ata mund të lëvizin nga ora 12:00 deri në ora 21:00. Derisa të moshuarit do të mund të lëvizin nga ora 05 e mëngjesit deri në ora 11:00. Kufizimi për ta hyn në fuqi nga ora 11:00 dhe zgjatë deri në orën 05:00 të ditës së ardhshme shkruan alsat.

Kjo me qëllim që të mos ndeshen këto dy kategori, të rinjtë si bartës të koronavirusit, derisa të moshuarit si kategoria më e rrezikuar.

Ndërkohë që ora policore me vendimin e sotëm të qeverisë nga ora 21:00 do të zgjas deri në ora 05:00 dhe jo deri në ora 06:00 siç ishte caktuar më parë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Filipçe: 3 persona kanë ndërruar jetë nga koronavirusi
15 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë
Koronavirusi, më shumë se 20.000 persona mbeten pa punë në Maqedoni
Spasovski: Piku do të jetë në 2-3 javët e ardhshme, presim 2000-2500 të prekur
Në Tetovë dhe Gostivar vazhdon të rritet numri i të prekurve nga Covid -19

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media