Home Maqedoni
Koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit në Maqedoni
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 12 raste të të infektuarve me koronavirus në vend. Sipas qyteteve, 7 janë në Shkup dhe 5 në Kumanovë.

Me këtë numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid-19, deri sot në ora 12:00 arrin në 148 persona, prej të cilëve 1 është shëruar dhe 2 kanë ndërruar jetë.

Sipas vendbanimeve, deri tani raste me Covid-19 janë regjistruar në:

Shkup 88

Dibër 40 prej të cilëve 1 ka ndërruar jetë

Kumanovë 8 persona, prej të cilëve një ka ndërruar jetë

Shtip 7 persona të infektuar

Kavadar 2 persona

Ohër 2 persona dhe

Gostivar 1 person
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Sela: Qeveria e vendosi në shtetrrethim Kumanovën
Koronavirusi dhe shqiptarët e Maqedonisë të lënë në mëshirë të Zotit
Kumanova në panik pas lajmit të karantinës, qytetaret janë jasht për furnizim
BE ndihmon Maqedoninë, dhuron 4 milion euro në luftën ndaj Covid-19
Merret vendimi zyrtar: Kumanova futet në karantinë, paralizohet qarkullimi

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media