Home Maqedoni
Arrin në 148 numri i personave të infektuar me koronavirus në Maqedoni
Ka arritur në 148 numri i personave të prekur me koronavirus në Maqedoninë e Veriut.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19.

Shkupi mbetet me numrin më të lartë të të infektuarve, gjithsej 88.

Dy persona kanë ndërruar jetë, ndërsa një është shëruar.

Prej të martës në mesnatë, në Maqedoninë e Veriut kanë hyrë në fuqi kufizime të reja të lëvizjes së qytetarëve: ora policore do të zgjasë nga ora 21:00 deri në orën 05:00 të mëngjesit, ndërsa për të moshuarit mbi 67 vjeç kufizimi nis nga ora 11:00 deri në orën 05:00 të mëngjesit.

Kufizime janë vendosur edhe për të rinjtë deri në 18 vjeç, të cilët nuk lejohen të lëvizin nga ora 21:00 deri në orën 12:00.

Numri i qytetarëve në vetizolim në këtë vend ka arritur në afër 10,000 apo 2,000 më shumë krahasuar me një ditë më parë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Rrugët e kryqytetit bosh, si u duk sot Shkupi
Dy persona humbin jetën nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut
Filipçe: Po vjen një periudhë e vështirë, do rritet numri i viktimave
Rrëfehet personi nga Struga që u rrit me Ibrahimovic: Nëna ime e ka ushqyer, mbaj ende kontakte me të (VIDEO)
Më shumë 500 persona në Tetovë dhe Gostivar ndodhen në vetëizolim

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media