Home Maqedoni
"Vendimi për negociata me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut janë lajme të mira në kohë të vështira"
Vendimi i ministrave për çështje evropiane për fillimin e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, paraqesin lajme të mira në këto kohë të vështira, vlerësoi kryetari i Parlamentit Evropian, David Sasoli.

“Disa lajme të mira në kohë të vështira: ministrat për çështje të BE-së thanë OK për negociatat aderuese me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Liderët duhet ta konfirmojnë këtë. Parlamenti Evropian gjithmonë e ka mbështetur të ardhmen evropiane të Ballkanit Perëndimor. Na duhen lidhje të forta me fqinjët, tani se kurrë më parë”, publikoi në Sasoli në llogarinë e tij në Tuiter.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
BE ndihmon Maqedoninë, dhuron 4 milion euro në luftën ndaj Covid-19
Merret vendimi zyrtar: Kumanova futet në karantinë, paralizohet qarkullimi
Covid-19 në Maqedoninë e Veriut: 2 viktima dhe 46 raste të reja brenda 24 orëve
Ja përse po rritet numri i të infektuarve në Kumanovë
Havziu: Inspektoriati nuk ka mundësi të kërkojë kthimin në punë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media