Home Maqedoni
Zaev: Shkurtimi i rrogave, i patjetërsueshëm
Kreditë dhe shkurtimet nga harxhimet joproduktive nuk janë të mjaftueshme, do të duhet të shkurtojmë edhe nga rrogat e administratës, insiston lideri i LSDM-së, Zoran Zaev.

Ai theksoi se ka mungesë prej 2.2 miliardë euro për financimin e të gjitha shpenzimeve të projektuara me buxhetin. Sipas tij, situata është serioze dhe barrën duhet ta bartin të gjithë.

“Ka pak para. Një pjesë e kredive do ta sanojnë gjendjen, por një pjesë duhet ta bartim të gjithë në formë solidare. Tani më shkurtohen të gjitha shpenzimet joproduktive dhe mjetet të cilat shkojnë jashtë shtetit, ato janë rreth 7 miliardë denarë dhe është më pak nëse dihet se 30 për qind nga buxheti nga 4 miliardë është 1 miliardë dhe 300 milionë denarë. Duhet të dimë se barrën duhet ta mbajmë të gjithë dhe se sa më shpejtë e kuptojmë këtë aq më me sukses dhe në mënyrë më efikase do të përballemi me krizën.”,- deklaroi lideri i LSDM-së, Zoran Zaev.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Rrugët e kryqytetit bosh, si u duk sot Shkupi
Dy persona humbin jetën nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut
Filipçe: Po vjen një periudhë e vështirë, do rritet numri i viktimave
Rrëfehet personi nga Struga që u rrit me Ibrahimovic: Nëna ime e ka ushqyer, mbaj ende kontakte me të (VIDEO)
Më shumë 500 persona në Tetovë dhe Gostivar ndodhen në vetëizolim

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media