Home Maqedoni
Filipçe: Javën tjetër fillojnë testimet mobile, kemi siguruar 500.000 maska dhe 20.000 teste
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se që nga java e ardhshme në vendin tonë to të realizohen testime mobile në vende ku dyshohet për pacient të infektuar me Covid-19.

“Nga java e ardhshme do të jemi gati dhe do të realizojmë edhe testime mobile. Këto ditë kemi realizuar përgatitje. Sot dhe nesër, si dhe gjatë vikendit do të selektohen grupe më të mëdha, sipas mendimit të epidemiologëve në zona dhe qytete ku mendojmë se duhet të aplikohet kjo masë”-pohoi Filipçe, duke shtuar se javës tjetër pritet të arrijnë edhe 500.000 maska dhe 20.000 teste tjera.

Ministri Filiçe njoftoi se mjek nga Klinika Infektive e Shkupit ka vizituar Spitalin e Kumanovës për të dhënë instrukcione shtesë, dhe se Kumanova do të jetë vendi i parë ku do të aplikohet testimi mobil marrë parasysh se tashmë ka të infektuar asimptomatik.
Dërgoja mikut në:
Trump
e Enjte 26 Mars 2020, Ora 17:11
Mos i vrisni njerzit ..!
Ate qe po beni ne Maqedoni eshte mord ..!!!
Sa njerz e keni per detyre qe te vrisni? Sa duhet te jet numri i te vdekurve e te infetuarve?!!!?!! Turp turp
Trump
e Enjte 26 Mars 2020, Ora 17:11
Mos i vrisni njerzit ..!
Ate qe po beni ne Maqedoni eshte mord ..!!!
Sa njerz e keni per detyre qe te vrisni? Sa duhet te jet numri i te vdekurve e te infetuarve?!!!?!! Turp turp
Troya
e Enjte 26 Mars 2020, Ora 17:17
Korona virusi eshte kriju ne labor me leje nga obsh dhe per te duhen te vdesin shume njerz per interes te tyre.!!!
Shkruani komentin tuaj!
 
Kumanova në panik pas lajmit të karantinës, qytetaret janë jasht për furnizim
BE ndihmon Maqedoninë, dhuron 4 milion euro në luftën ndaj Covid-19
Merret vendimi zyrtar: Kumanova futet në karantinë, paralizohet qarkullimi
Covid-19 në Maqedoninë e Veriut: 2 viktima dhe 46 raste të reja brenda 24 orëve
Ja përse po rritet numri i të infektuarve në Kumanovë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media