Home Maqedoni
Rrëfehet personi nga Struga që u rrit me Ibrahimovic: Nëna ime e ka ushqyer, mbaj ende kontakte me të (VIDEO)
Kjo është lagja Rosengard në Malmo të Suedisë. Në këtë vendbanim ka lindur dhe është rritur si futbollist legjenda suedeze dhe ylli i shumë skuadrave europiane Zlatan Ibrahimovic.

Në këtë lagje të gjithë krenohen me Zlatan Ibrahimovici teksa në këtë ndërtesë është vënë posteri i tij.

Posteri është vendosur në mënyrë që edhe kalimtarët e rastit ta shohin se nga vjen legjenda e futbollit botëror.

Duke iu falënderuar mikut tonë dhe trajnerit të njohur shqiptar që jeton dhe vepron në Malmo të Suedisë, Agim Sopi, arritëm të takojmë shqiptarin Adi Hoxha, bashkëlojtarin e dikurshëm të Zlatan Ibrahimovici.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Aktori maqedonas shfryn gjuhë të urrejtjes ndaj shqiptarëve
Numër të lartë rastesh me koronavirus, Maqedonia anullon kampionatin e futbollit
Rritja e infektimeve, 4 qytete në Maqedoninë e Veriut rikthehen në karantinë
Shifrat në rritje me COVID-19 nxisin përplasjet për datën e zgjedhjeve
Shtimi i rasteve nga koronavirusi, Maqedonia e Veriut rikthen kufizimet në lëvizje

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media